Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4 posty 183 komentarze

Paweł Urbański

Paweł Urbański - Szef Okręgu Wielkopolskiego Konfederacji Polski Niepodległej

Nowa doktryna polityczna wobec Rosjan i państwa rosyjskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niezależna Inicjatywa Obywatelska NIEPODLEGŁOŚĆ - Nowa doktryna polityczna wobec Rosjan i państwa rosyjskiego (projekt obywatelski)

 1. Kontrola polityczna nad przepływem surowców energetycznych z terenu Federacji Rosyjskiej do Europy oraz żywności z Europy na teren Federacji Rosyjskiej. Sprawowanie przez Unię Europejską pełnej kontroli politycznej nad przepływem, przez teren Międzymorza, surowców, a w tym szczególnie surowców energetycznych z terenu Federacji Rosyjskiej do Europy oraz żywności i artykułów konsumpcyjnych z Europy na teren Federacji Rosyjskiej. Kontrola ta ma w pierwszej kolejności uwzględniać interesy polityczne Unii Europejskiej i interesy polityczne państw Unii Europejskiej, a dopiero w dalszej kolejności interesy gospodarcze Unii Europejskiej i interesy gospodarcze państw Unii Europejskiej. Interesy gospodarcze koncernów narodowych i międzynarodowych, nie związane z interesami Unii lub interesami państw Unii, nie będą w żadnym wymiarze uwzględniane. Z jednej strony kontrola polityczna ma służyć ograniczeniu uzależniania się państw Unii Europejskiej od dostaw surowców energetycznych z Federacji Rosyjskiej, które to uzależnienie spowodowane jest niekontrolowanym rozwojem gospodarczym uwzględniającym jedynie czynniki ekonomiczne, bez uwzględniania czynników politycznych. Z drugiej strony kontrola polityczna ma dać Unii i państwom Unii skuteczne narzędzie wywierania presji politycznej na Federację Rosyjską za pomocą instrumentów ekonomicznych.

2. Ukaranie zbrodniarzy komunistycznych i postkomunistycznych. Postawienie przed trybunałem międzynarodowym komunistycznych i postkomunistycznych zbrodniarzy wojennych i zbrodniarzy przeciwko ludzkości ukrywających się na terenie podległym Federacji Rosyjskiej, a szczególnie winnych zbrodni popełnionych w wyniku agresji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę (1939), Finlandię (1939), Litwę, Łotwę i Estonię (1940), Berlin Wschodni (1953), Węgry (1956), Czechosłowację (1968) i Afganistan (1979) oraz Federacji Rosyjskiej na Czeczenię (1994) i Gruzję (2008).

3. Demilitaryzacja tzw. Obwodu Kaliningradzkiego. Całkowita demilitaryzacja terenu tzw. Obwodu Kaliningradzkiego polegająca na wycofaniu wszystkich wojsk Federacji Rosyjskiej oraz sprzętu wojskowego i demontażu oraz likwidacji takich urządzeń jak silosy wyrzutni rakietowych, hangary, schrony, porty wojenne itp. Pozostawienie na tym terenie wyłącznie niezbędnych sił policyjnych i niezbędnych oddziałów ochrony granicy.

4. Powrót wojsk Federacji Rosyjskiej do domu. Wycofanie wojsk Federacji Rosyjskiej z tzw. Naddniestrzańskiej Republiki Mołdawskiej, Białorusi, Krymu, Abchazji, Osetii Południowej oraz innych terytoriów w Europie i Azji leżących poza obszarem, uznawanych przez społeczność międzynarodową, granic Federacji Rosyjskiej.

5. Nowa linia Curzona dla Rosji i Rosjan. Wyznaczenie dla Rosji i Rosjan “nowej linii Curzona” i to zarówno na zachodzie jak i na wschodzie oraz na południu i północy, rozumianej jako linia demarkacyjna wyznaczająca przyszłą granicę państwa rosyjskiego i oddzielająca tereny zamieszkałe przez Rosjan od terenów zamieszkałych przez inne narody oraz od obszarów wielonarodowościowych.

6. Referenda i plebiscyty na terenach wyzwolonych spod okupacji Federacji Rosyjskiej. Przeprowadzenie referendów niepodległościowych na terenach byłej Federacji Rosyjskiej zamieszkałych przez narody inne niż naród Rosyjski oraz przeprowadzenie plebiscytów na terenach zamieszkałych przez społeczności wielonarodowe. Celem plebiscytów będzie przyporządkowanie terenów wielonarodowościowych do powstałych, w wyniku referendów niepodległościowych, nowych państw. Referenda niepodległościowe i plebiscyty przeprowadzone zostaną pod kontrolą instytucji międzynarodowych na podobnych zasadach jak plebiscyty, które przeprowadzone zostały w Europie Centralnej w konsekwencji Traktatu Wersalskiego, przy uwzględnieniu doświadczeń uzyskanych podczas tamtych plebiscytów.

7. Wolne wybory. Przeprowadzenie, pod kontrolą instytucji międzynarodowych, pierwszych demokratycznych wyborów parlamentarnych i prezydenckich w nowych państwach, a w tym także na terenie przyszłego państwa rosyjskiego.

Paweł Urbański 

e-mail: ptilium@neostrada.pl

 tel. kom. +48 607 613 499

KOMENTARZE

 • @autor
  Mocne, ale to polityka na konfrontację od samego początku.
  Takie rzeczy robi się w białych rękawiczkach i stawia się Rosję przed faktem dokonanym, a nie wali na odlew. Czasami mogą oddać.
 • @Autor
  Czy wolne wybory będą miały trzy okienka na wolną wolę uprawnionego do głosowania: 1. na "TAK", 2. Na "NIE" i 3. "WSTRZYMUJĘ SIĘ OD GŁOSOWANIA"?
 • Wolne wybory... To jest magiczne pojęcie. W Polsce mamy wolne wybory a i tak wygrywa
  ten kto liczy głosy i ma media.
 • @Andron
  Nowe czasy stara nonszalancja ważność wyborów poniżej 50% jest jak podróż dziurawym okrętem w daleki rejs, lądowanie samolotem we mgle przy kompletnej ciemności, jazda samochodem przez pustynię bez zapasu paliwa i wody itd. Idzie Grześ przez wieś. Worek piasku niesie, a przez dziurkę ciurkiem piasek sypie się za Grzesiem.
 • Aha!
  A co ze wsparciem? Ja tam nie idę im tego powiedzieć, trzeba bedzie losować samobójce. Zginie po drodze w wypadku, znaczy się nie doniesie, więc dalej nie bedą wiedzieć, co im robić wypada. :p
 • @Torin
  Od czasu napadu Federacji Rosyjskiej na Gruzję w 2008 roku, bo wtedy powstała pierwotna wersja tego tekstu, rozsyłam ten tekst po Federacji Rosyjskiej w wersji rosyjskiej i angielskiej (organy państwa, jednostki dyplomatyczne, organy partii politycznych, itp.) oraz umieszczam go na rosyjskich forach i jakoś żyję.
  Opublikowałem ten tekst nie tylko na rosyjskich stronach internetowych, ale np. także na:
  http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2008/09/07/60863.shtml
 • @Mariovan
  Tekst jest skierowany głównie do nierosyjskiej ludności Federacji Rosyjskiej i jest dobrze przez nią odbierany.
  Przez Rosjan "nieco" gorzej.
 • @Paweł Urbański
  Hmmm
  Ok, przyjąłem do wiadomości.
 • @Павел Урбанского
  Waszą polityczną doktrynę już czytaliśmy w 2008 roku. Proszę pisać cokolwiek nowego! Ciekawie będzie poczytać!
  http://forum.inosmi.ru/printthread.php?t=39134&pp=30&page=57
 • Zanim wyruszymy na na podbój.
  Moze by tak najpierw wprowadzić porządek we własnym kraju? Na początek proponuję Noc Listopadową!
 • @korg7
  Oj, nie należy być takim samolubnym.
  Wszyscy jeszcze nie czytali.
 • @moher 17:03:15
  Na razie RF ma stronników i POpleczników, bo im płaci komu w łapę kogo szantażem komu gaz i ropę taniej, ciekawe co będzie jak się ta kasa skończy?? A już się kończy ;) Pzdr

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31